Brand : SONY
COLOR :
SIZE :
  • 65 INCH
  • 55 INCH
Price :
Basic_price_with_tax :
Offer_price_with_tax :
Stock :
  • -1
This Field is required.
About this item
Brand Sony Supported Internet Services Netflix, Prime Video, Zee5, Eros Now, JioCinema, SonyLiv, Youtube, Hungama, Hotstar Display Technology 4K UHD Resolution 4K Refresh Rate 120 Hz Special Feature X1 4K HDR Processor | 4K HDR | 4K 120 | Triluminos pro| 4K X Reality Pro | Dolby Vision Model Name X85J Mounting Hardware 1 LED TV, 1 Warranty Card, 1 AC Power Cord, 1 Remote Control, 1 Table-Top Stand, 1 User Manual, 2 AAA Batteries1 LED TV, 1 Warranty Card, 1 AC Power Cord, 1 Remote Control, 1 Table-Top Stand, 1 User Manual, 2 AAA Batteries Connector Type Wi-Fi About this item Resolution: 4K Ultra HD (3840 x 2160) | Refresh Rate: 120 hertz Connectivity: 4 HDMI ports to connect set top box, Blu Ray players, gaming console | 2 USB ports to connect hard drives and other USB devices Sound : 20 Watts Output | X Balanced Speaker| Dolby Atmos | Ambient Optimization Smart TV Features: Google TV | Voice Search | Google Play | Chromecast | Variable Refresh Rate & Auto Low Latency Mode |Netflix | Additional Features: Apple Airplay | Apple Homekit |Alexa Display: X1 4K HDR Processor | 4K HDR | 4K 120 | Triluminos pro| 4K X Reality Pro | Dolby Vision Warranty Information: 1 year warranty provided by the manufacture from the date of purchase
1 Year Warranty
1 Years Warranty
Returns Policy
Non-Returnable
NMK Delivered
Specifications
  • Item Number
  • Brand
  • Product type
  • Color
  • Model
  • Resolution ‎
  • SKU-764737
  • : SONY
  • : Smart LED TV
  • : Black
  • : KD-55X85J (55 inch) , KD-65X85J (65inch)
  • : ‎4K
Deliver to -
Quantity
Out Of Stock
  • Sold by NMK95V
  • Fulfilled by Newmarketkart
Product Information
  • Brand
    SONY
  • Product type
    Smart LED TV
    Black
  • Model